YALNIZLAR VE UYKU SORUNU OLANLAR İÇİN UYKU ROBOTU

Uyku sorunlarınızı çözerek ertesi güne daha dinç ve konsantre uyanmanızı sağlayacak olan uyku robotu: Somnox

Hollanda, Delft’den karşımıza çıkan somnox, bir uyku robotu işlevi görerek hızlı bir şekilde uykuya dalmanızı, uyku sürenizi uzatmayı ve dinç uyanmanızı hedefliyor.

Somnox, içerisinde nefes alış verişini simüle eden bir motor ve hoparlör bulunduruyor. Dış yüzeyi yumuşak kumaştan yapılan somnox uyku robotu, sahip olduğu kavisli yapısı sayesinde uyku esnasında ona sarılmayı kolaylaştırıyor.

Cihaz basitçe siz gece uyurken sizin kalp ritminizi hissederek, size uygun nefes alış verişleri simüle ediyor. Aynı zamanda bulundurduğu hoparlör aracılığıyla, kalp ritmi sesleri çıkartarak rahatça uykuya dalmanızı sağlıyor.

Dahili kalp ritmi sesi haricinde, uykuya rahat dalmanızı sağlayan her türlü ses dosyasını cihaza yükleyebildiğinizi belirtelim.

Uzun bir süre boyunca mühendisler ve uyku konusunda deneyimli uzmanlarla çalışan somnox ekibi ürünün, herhangi bir uyku meditasyonu almanıza gerek kalmaksızın uyku sorunlarınızı çözeceğini iddia ediyor.

1.9 kilogram ağırlığa sahip olan ürün, üzerinde microSD kart girişine sahip. Bluetooth 4.0 kablosuz bağlantı teknolojisine sahip olan ürünün, akıllı telefonunuza indirdiğiniz uygulaması vasıtasıyla ayarlarına ulaşmanız mümkün.

Dahili bataryaya sahip olan ürünün, dolu şarj ile ne kadar kullanılabildiği belirtilmemiş. Ürünün dış kılıfı, cihazdan çıkarılarak çamaşır makinesinde yıkanabiliyor.