TESLA’DAN UCUZ MODELLER!

 Tesla tamamen elektrik ile çalışan sedan modeli Model S’in daha ucuz iki modelini çıkaracak. Model S 60 ve Model S60D 66.000 ve 71.000 dolara satılacak.

Araçlar çoktan Tesla’nın sitesinde satın alınabilir durumda gözüküyor. Şirketin asıl amacı bu iki modelle beraber satış rakamlarını iyice yukarıya çekmek. Bu aralar YouTube’da popüler olan otomatik pilot videoları da şirketin çok işine yarıyor.

Yeni ana model arkadan itişli ve saatte 210 kilometre hıza çıkabiliyor. 0’dan 100’e ise 5.5 saniyede hızlanıyor. Sitede yer alan bilgilere göre araç tam şarj olduğunda 337 kilometre yol gidebiliyor. Model S 60D ise dört çekerli bir araba ve tam şarjdayken 350 kilometre yol gidebiliyor.

0’dan 100’e ise 5.2 saniyede çıkabiliyor. İki modelde şirketin otomatik pilot donanımı yer alıyor. Ancak kullanıcılar bu özelliği aktif hale getirmek için ekstra para vermek zorunda.

Tesla Nisan ayında araçlarının ön ızgarasını değiştirmiş , yeni LED farlar takmış, hızlı şarj özelliği getirmiş ve Model X’de bulunan hava filtreleme özelliği Bioweapon Defense Mode’u Model S’e eklemişti. Bütün bu özellikler Model S 60 ve Model S 60D‘de standart olarak yer alacak.