SONY`NİN GİZEMLİ TELEFONU ORTAYA ÇIKTI

Sony`nin bir süredir konuşulan 6 inçlik H4233 model numaralı akıllı telefonu detaylandı. Bu cihaz Xperia XA2 Ultra olacak gibi görünüyor.

Slashleaks'e göre, H4233 kod adlı Sony akıllı telefon modelli gelecek yılın başında çıkacak olan Xperia XA2 Ultra modeli olacak. Teknik sızıntı platformunda paylaşılan bilginin, Tayland ve Malezya'daki resmi düzenleyici kurum olan NBTC AND SIRIM tarafından doğrulanmış.

H4233 modelinin Eylül ayında kıyaslama sitesi GFXBench'te test edildiğini biliyoruz. Listede, tam HD (1080p) çözünürlüklü 6 inç ekran, Qualcomm Snapdragon 630 yonga seti, 21MP ana kamera ve 15MP ön kamera (her ikisi de 4K video çekebilme kapasitesine sahip) gibi özellikler görünmüştü ve bu cihaz büyük ilgi görmüştü. Ayrıca bu cihaz, 4 GB RAM ve 64GB dahili belleğin yanı sıra Android 8.0 Oreo çalıştırıyordu.

Sızıntı kaynağı oldukça sağlam görünüyor olsa da, Sony resmen onaylayana kadar hiçbir şeyi gerçek olarak kabul edemeyeceğimizi de hatırlatalım. Bunun için de birkaç ay beklemek zorunda kalacağız. Çünkü şirket, Barselona'daki MWC 2018'de bir sonraki telefon modellerini resmi olarak açıklayacak. MWC ise 26 Şubat'ta başlıyor.