SKYPE’IN BİLGİSAYAR VERSİYONU GÜNCELLENDİ

Günümüzde görüntülü ve sesli görüşmelerimiz de en yakın yardımcımız olan Skype, mobil platformda da oldukça popüler bir konumda yer alıyor. Sohbet uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alan Skype, geçtiğimiz haftalarda İOS ve Android versiyonunu güncellemişti.


Yıllardır milyonlarca insan tarafından gönül rahatlığıyla kullanılan Skype, Windows 10’un şerefine Microsoft tarafından güncellendi. Windows 10 için güncellenen Skype, Fluent Design bileşenleri ile yeni özelliklere kavuşarak karşımıza çıkıyor. Acrylic özelliği kullanıcıların şeffaf olarak yakın zamanda yaptığı görüşmelere dikkat çekiyor. Reveal bileşeni ise kullanıcının faresi nerede ise o noktaya vurgu yapıyor.

Mobil platformda da bulunan Galeri özelliği ile kullanıcılar görüşmelerinde gönderdikleri ve aldıkları medya içeriklerini kolaylıkla yönetebilecekler. Bildirim paneline gelecek olursak, kullanıcıların mesajlara olan tepkileri ve yapılan alıntılar hakkında kolayca bilgi sahibi olmamızı sağlıyor. Ayrıca bu noktada en dikkat çekici özelliklerden birisi de iyileştirilmiş Arama işlevi oluyor.