SAMSUNG BİTCOİN ÜRETECEK!

Samsung`un Bitcoin madenciliği işine girdiği iddia edildi. Güney Koreli üreticinin Bitcoin madenciliği sistemleri yapan Rus şirket Baikal`la el sıkıştığı söyleniyor. 

The Korea Herald sitesinin isimsiz sanayi kaynaklarına (Farklı bir kaynak olsa şaşırtıcı olurdu) dayandırdığı haberine göre Samsung, geçtiğimiz günlerde Bitcoin madenciliği donanımında uzmanlaşmış bir şirket olan Rus Baikal ile çip üretimi için anlaşma imzaladı.

SAMSUNG İŞLEMCİ ÜRETECEK

Samsung, Baikal'ın yeni madencilik sistemi için gerekli olan 14 nm ASIC çipi tedarik edeceği söyleniyor. Hatta ilk yongalar test edilmiş ve seri üretim 2018 Ocak ayında başlayacakmış.

İsmi verilmeyen bir endüstri gözlemcisi, Samsung'un Apple ve diğer şirketler dışında, az tanınan Baikal'la iş birliği yaparak, kripto para madenciliğinin gelecek planlarının bir kısmında yer aldığını açıkça gösterdiğini söyledi.

ASIC İŞLEMCİLERİN AVANTAJI NEDİR?

ASIC işlemciler belirli bir kullanım için özel olarak hazırlanıyor. Kripto para madenciliği ve Bitcoin bloklarını çözmek için gereken yoğun hesaplamaları yapıyor. ASIC, normal bilgisayar işlemcisi (CPU), ekran kartı işlemcisi (GPU) veya FPGA'ya dayanan temel madencilik cihazlarına göre daha hızlı ve daha az güç tüketiyor. Güney Kore, yazılım ve donanım madenciliği konusunda dünyanın ilk beş pazarından biri.