RİCKY VAN VEEN FACEBOOK` A KATILIYOR!

Facebook yeni oluşturduğu küresel yaratıcı strateji bölümünün yönetici pozisyonuna bilinen bir isim getirdi.

Ricky Van Veen CollegeHumor sitesinin eş kurucularından biri olarak oldukça tanınmış bir isim. Hatta geçtiğimiz yıl Van Veen, Mark Zuckerberg’in dünyadaki en güçlü etkili kişi olduğu iddiasını ortaya atmıştı. Görünüşe göre geçtiğimiz günlerde Facebook Live açıklamasından sonra firmanın bu yündeki ilerleyişi belirleyecek isim belirlenmiş oldu. Aynı zamanda 360 derecelik videolar konusunda da çalışması bekleniyor. Facebook bu konuda Vox Media firması ile birlikte çalışarak canlı yayın teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.

Van Veen yapmış olduğu açıklamada, her türlü yaratıcı ve organizasyonlar ile ortak çalışma içerisinde olacağı ve dünyanın en büyük sosyal medya ağını insanları birbiri ile anlamlı yollarla birleştirmeyi amaçladıklarını belirtmiş. Yapılan açıklamada Facebook’un çok büyük bir firma haline geldiği ve tartışmasız haber konusunda en etkili kaynak olduğunu söylemiş. Hatta Fortune 500 listesindeki firmaların müşterileri etkin bir şekilde ulaşmasını sağladıklarını ifade ederek, geçmişte yapmış olduğu açıklamaların arkasında durduğunu göstermiş.

Van Veen’in geçmişi bu konuda oldukça parlak. IAC için 2006 yılından beri çeşitli projelerde çalışmış. Bu projeler arasında Food Network için Chopped ve NBC için Running Wild with Bear Grylls programları yer almakta. Geçmiş deneyimlerine bakılarak Geniş bir Hollywood çevresi olan Ricky Van Veen yeni pozisyonunda başarılı olacak gibi duruyor.