QUİCK CHARGE 4+ İLE DAHA HIZLI ŞARJ

Qualcomm`un yeni Quick Charge 4+ teknolojisi gelecek cihazların daha hızlı şarj olmasını sağlayacak. Yeni teknoloji mevcut Quick Charge 4’e göre %30 daha etkili şarj ve %15 daha hızlı şarj sunacak.


Geçtiğimiz yıl Kasım ayında duyurulmuş olan Quick Charge 4 yerini yeni nesil cihazlarda Quick Charge 4+ teknolojisine bırakıyor. Samsung Galaxy S9’unda en hızlı şarj olan telefon olmaya aday olduğu açıklandı.

Qualcomm, geçtiğimiz hafta düzenlediği etkinlikte yeni Snapdragon 845 işlemcisini tanıtmıştı. Yeni işlemci ile birlikte gelen Quick Charge 4+ kullanıcıların en çok merak ettiği konu oldu.

Yeni Quick Charge 4+ ile birlikte 3 dereceye kadar daha serin, yüzde 15 daha hızlı ve yüzde 30 daha verimli şarj sağlanacak. Yeni teknolojinin tasarımıyla akıllı telefonlar çift şarj yeteneği, akıllı termal dengeleme ve daha gelişmiş güvenlik özellikleri de elde edecek.

Quick Charge 4+ teknolojisini kullanan ilk telefon ise ZTE Nubia Z17. Şimdi ise bu teknolojinin yeni Samsung Galaxy S9’larda kullanılması bekleniyor. Samsung, her zaman olduğu gibi Galaxy S9’da da cihazlarını Exynos ve Snapdragon olarak ikiye ayırıyor. Bu versiyonlardan Snapdragon 845’e sahip olanı Quick Charge 4+ teknolojisiyle dikkat çekecek.