PLAYSTATİON 4 SATIŞLARI 40 MİLYONU AŞTI!

 E3 2016 Sony için büyük bir zafer adımı olacak. Son ay istatistiklerine göre oyun konsolu üreticisi toplamda 40 milyondan fazla PlayStation 4 sattı.

Analizcilerin tahminine göre bu en büyük rakibi Microsoft Xbox One‘ın satışlarının yaklaşık olarak iki katı anlamına geliyor. Şirket ayrıca konsoluna özel çıka oyunlarla da oyuncuları etkilemeyi başarıyor. Teknoloji devi bu yıl liderliğini güçlü bir konsol, sanal gerçeklik başlığı ve bir dolu birinci elden oyun ile güçlendirecek. İşte bu sene Sony‘nin E3 etkinliğinden beklenenler.

Geçtiğimiz fuarda Microsoft Halo 5, Forza 6 ve Rise of Tomb Raider gibi konsoluna özel oyunlarla adından söz ettirmeyi başarmıştı. Benzer olarak bu sene No Man’s Sky, Dreams, The Last Guardian, Detroit: Become Human ve Horizon Zero Dawn gibi oyunların dışında The Last of Us ya da God of War gibi büyük yapım oyunlardan birinin devam oyununu görebiliriz. Bunun yanında PS4k ya da PS4.5 adında yeni ve daha güçlü bir konsolun duyurulması bekleniyor. Yeni donanım PS VR ve 4K oyunları destekleyebilecek güçte bir konsol olacak.

Bu sene başında yapılan PS VR etkinliğinde çok fazla büyük oyun göremedik. E3 ise Sony’nin yeni platformu için oyunları duyuracağı yer olabilir. Gran Turismo, Uncharted, God of War bunlardan birisi olabilir. Yeni donanım ve PlayStation VR ile beraber çok sevilen oyunların VR sürümlerini ilerleyen günlerde görebiliriz.