NVİDİA BAZI WİNDOWS SÜRÜMLERİNE VEDA EDİYOR!

Son yıllarda akıllı telefon ve bilgisayar gibi hayatımızın vazgeçilmezi olan cihazları daha verimli hale getirmek isteyen üreticiler, 32-bit donanım ve yazılımlarla yollarını ayırıyor. Bu kapsamda 32-bit sürücü ve işletim sistemi desteğini sonlandıracağını duyuran bir diğer firma ise Nvidia oldu.

Bu kapsamda ekran kartı sektörünün lider üreticisi Nvidia’nın, Ocak ayında yayınlayacağı 390 numaralı sürücüsü Windows’un 32-bit sürümleri ( 7, 8 / 8.1 ve 10 ), Linux ve FreeBSD için son desteğin verildiği yazılım olacak.

32-bit sürücü desteği sadece güvenlik yamalarını kapsayacak!

32-bit işletim sistemleri için sürücülerin kritik güvenlik yamaları bir yıl boyunca yayınlanacak. Ancak, yeni özellikler, performans geliştirmeleri ve yeni donanım desteği artık 64-bit ekran kartı sürücüsüne dahil edilecek.

Üst seviye ekran kartına sahip olan kullanıcıların, 32-bit yazılımları tercih etmediğini düşündüğümüzde bu karar kullanıcıları zorda bırakmayacaktır.

64-bit işletim sistemleri üstün güvenlik özelliklerinin yanı sıra donanım desteği sayesinde 32-bit’e kıyasla çok daha fazla performans sunuyor.

Ayrıca, Nvidia’nın yaptığı bir diğer duyuru, Fermi mimarisine dayanan NVS 310 ve NVS 315 ekran kartları için desteğin sona ereceği oldu. Oldukça eski olan bu ekran kartları için 390 sürücüsü yayınlanan son yazılım olacak.