NETFLİX’DEN KULLANICILARA KORKUTUCU MESAJ

Geçtiğimiz günlerde Netflix’in ekşi sözlük kullanıcılarına Black Mirror dizisinin reklam kampanyası için attığı bir mesaj, büyük yankı uyandırdı. Bir ekşi sözlük kullanıcısı olan iamwaldo ‘dan tehdit içerikli mesaj alan kullanıcıların bir kısmı, ünlü firmayı mahkemeye vereceğini söylüyor.

28 Aralığı 29 Aralığa bağlayan gece bazı ekşi sözlük kullanıcıları, iamwaldo kullanıcısından gizemli bir özel mesaj aldı.

Netflix’te yayınlanan Black Mirror dizisinin The Waldo Moment isimli bölümüne atıfta bulunarak kullanıcılara; “Yaptıklarını biliyoruz. Bizim neler yapacağımızı da izle ve gör.” yazılı bir mesaj gönderildi.

Olayın gerçekleşmesinden kısa bir süre sonra kim tarafından hangi amaçla gönderildiği anlaşılamayan mesajın kısa sürede Netflix tarafından planlanan bir reklam kampanyası olduğu anlaşıldı.

Ekşi sözlük’te iamwaldo başlığı altında görüşlerini paylaşan yazarların bir kısmı bu reklam kampanyasını başarılı bulurken, bir kısmı ise yarattığı tehditkar hava ve panikten olayı sitemli.

Kullanıcıların bir kısmı mahkemeye vereceğini söyledi

Hangi kullanıcılara, neye göre yollandığı bilinmeyen mesajı alan bazı kullanıcılar, Netflix’i mahkemeye vereceğini söylüyor.

Kısa süre içerisinde yerli basın olmak üzere yurt dışında çeşitli büyük bilişim yayınlarına da haber olan durum hakkında Netflix, henüz herhangi bir açıklama yapmadı.