MİCROSOFT`TAN YENİ ARAÇ: PLANNER!

Microsoft yeni uygulaması Planner’ı ile şirketlere veya küçük takımlara beraber çalışmalarını kolaylaştırmak ve yapılan işi takip etmek için kullanıma açtı.

Uygulama bugün Office 365‘in ücretsiz uygulamalarından biri olarak kullanıma sunuldu. Planner temel olarak proje yönetim uygulamaları olan Asana ve Trello’ya çok benziyor. Yani yazılım devinin devrim yaratacak birşey yapmadığını söyleyebiliriz.

Uygulama temel olarak içerisinde not kartları bulunan, proje takibi yapmaya yarayan, süreç hakkında iletişim sağlayan ve dosya eklemenizi sağlayan bir beyaz tahta uygulaması.

Ayrıca Outlook ve OneNote gibi diğer uygulamalar ile birlikte de çalışabiliyor. Planner ayrıca daha önce pek adı duyulmamış girişimler ile çalışacak olan firmalara rahat bir çalışma ortamı sağlıyor. Portekiz’in Cascais yerel yönetimi bütün iş yükünü Planner’a aktarmış durumda. Office ürünlerine aşina olan herhangi benzer ve daha geleneksel müşterilerin kullanacağı tarzda bir uygulama.

Kulağa süper heyecan verici gelmiyor olabilir proje yönetimi uygulamaları şirketlerin verimli çalışmak adına uzun zamandır kullanılan birşey. Yerel yönetimlerden dev şirketlere kadar her iş alanımda işin tamamlanması için kullanılabilecek bir araç. Bir çok takım hala projelerini Excel üzerinden kontrol etmeyi tercih ediyor. Microsoft son bir kaç yılda umut veren bir çok uygulama geliştiriciyi bünyesine kattı.

E-posta Accompli, takvim uygulaması Sunrise ve yapılacaklar listesi olan Wunderlist bunlardan bazıları. Ancak bu sefer Trello gibi uygulamaları satın almak yerine bu sefer Microsoft kendi çözümünü geliştirdi.