MİCROSOFT`TAN SÜRÜCÜSÜZ ARACA YEŞİL IŞIK

Akıllı telefonlar tartışma götürmeksizin harika bir pazar oluşturdular ve bu pazarın güzelliği devam ediyor.

Ancak bir sonraki teknolojik adımı merak etmek oldukça doğal. Son bir yılda yavaş yavaş bu teknolojik soruya cevap buluyor gibiyiz. Sürücüsüz araçların teknolojik hayatımızda ki yeni bir kırılma noktası olacağını bir çok kanıtı mevcut.

Son 1 Senedir GündemdeBugünlerde bir çok teknoloji devi ve araba şirketi birlikte çalışmaya başlıyor. Tesla, Google ve Apple ise şu anda yarışı önde götüren isimler.Teknolojilerini sürekli geliştirerek sürekli bir gelişim süreci içerisinde yer alıyor.

Şimdi de bu listeye bir yenisi eklendi. Wall Street Journal’ın haberine göre Microsoft‘ta sürücüsüz araç işine girmeyi istiyor.Redmond’da çalışanlar araçları kendileri üretmeyi düşünmüyor.

Apple haberlerinden duyduklarımız aksine Microsoft bunun altında yatan ve bunu mümkün kılan teknolojiyi öğrenmek ve üretmek istiyor.

Bu hafta düzenlenen bir teknoloji konferansında konuşan Peggy Johnson şirketin kendi otonom aracını üretmeyeceğini ancak otonom araçlar ve akıllı sürücü yardımcısı gibi teknolojileri geliştirebileceklerini açıkladı.

Microsoft’un şimdiden bazı araba üreticileri ile gelecekteki araçlar için geliştirilecek teknolojiler hakkında görüştüğü söylentiler arasında yer alıyor.

Otomotiv sektörü şu an devrimin eşiğinde ve bunu Apple, Google ve Microsoft gibi dev firmalar ile beraber gerçekleştireceğine şüphe yok.