İSTANBUL`DA İTAKSİ DÖNEMİ BAŞLADI

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, tamamıyla yerli ve milli bir yazılım olan iTaksi uygulamasıyla taksici esnafı ile müşterilerin daha kolay ve pratik bir şekilde buluşacağını kaydetti. Açılış tarifesi ise sarı taksilerde 4TL, turkuaz taksilerde 4,60 TL, siyah taksilerde ise 8 TL olarak belirlendi.

İstanbul Kongre Merkezindeki "Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik  Haftası" kapsamındaki organizasyona katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, burada iTaksi uygulamasını tanıttı.

İTaksi uygulamasında sarı, turkuaz ve siyah taksi seçenekleri bulunuyor. Açılış tarifesi ise sarı taksilerde 4TL, turkuaz taksilerde 4,60 TL, siyah taksilerde ise 8 TL olarak belirlendi. Ödeme yöntemi olarak nakitin yanı sıra İstanbulkart ve kredi kartı seçenekleri de bulunuyor. Kullanıcılar, gideceği nokta için kaç TL ödeyeceğini uygulama üzerinden hesaplayabiliyor.

İBB olarak İstanbul Taksiciler Odası ile mevcut sistemi daha iyi işler  hale nasıl getirebileceklerini görüştüklerini de belirten Uysal, "Burada iki  önemli husus var. Taksilerin sokakta daha az gezerek müşteriye ulaşması ve  müşterinin daha kolay bir sistem üzerinden taksiye ulaşması. Bu en önemli şey.  İki taraf da güvenli bir ortam istiyor. Şu anda İstanbul'da iTaksi uygulamamız  bunların tamamını çözmüş olacak." dedi.