INSTAGRAM YENİLENDİ!

Instagram profilinizin ana sayfasında yer alan karelerin kısa süre içinde Facebook`takine benzer bir sıralama ile karşınıza çıkabilir.

Zira Instagram yeni özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Ana sayfasını yenileme kararı alan popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram artık kullanıcıların takip ettikleri kişilerin gönderilerini kronolojik sıraya göre değil, karışık bir sıra ile göreceklerini duyurdu.

2014 yılında 1 milyar dolar karşılığında Facebook`un bünyesine katılan Instagram`ın bu özelliği Facebook’un Haber Kaynağı kısmına oldukça benziyor.

Kurulduğu günden beri kullanıcıların gönderilerini yüklenme tarihlerine göre sıralayan mobil fotoğraf paylaşım uygulaması, yeni özelliğin devreye girmesinin ardından bu sıralamayı üyelerin etkileşime girdiği kullanıcıları baz alarak yapacak.

Başka bir deyişle bu özellik sayesinde en çok ziyaret ettiğiniz sayfalardan yapılan paylaşımlar ile ana sayfanızda daha sık karşılaşacaksınız.Uzun süre ziyaret etmediğiniz kullanıcıların paylaşımları ise daha nadir bir biçimde ana sayfanızda yer alacak.

Geçtiğimiz Mart ayında ABD basınına konuşan Instagram CEO`su Kevin Systrom, şu anki ana sayfadaki sıralama nedeniyle kullanıcıların paylaşılan öğelerin yüzde 70`ini kaçırdığın altını çizmiş, yeni özellik ile bu durumu ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirtmişti