İMESSAGE İLE MESAJLARINIZI KİŞİSELLEŞTİREBİLİRSİNİZ

iMessage uygulaması Wi-Fi veya hücresel veri ağları üzerinden iOS aygıtlarına , Apple Watch’lara ve Mac`lere kısa mesaj, fotoğraf veya video gönderebilirsiniz. Kısaca bilgi vermek gerekirse iMessage cihazınıza yüklü olarak gelen bir iOS uygulamasıdır ve kurulum aşamasında etkinleştirilir, ancak daha sonra da açılabilir. Bir Apple aygıtına iMessage gönderirken iMessage, WiFi bağlantısını kullanır. Bu mesajlar her zaman şifrelenir ve mesajlar mavi metin balonları içinde görünür.

WiFi bağlantısı yoksa iMessage'lar hücresel veri üzerinden gönderilir. Bu durumda hücresel veri ücretleri alınabilir. Eğer mesaj gönderilen diğer cihaz bir Apple cihazı değilse, mesaj yeşil metin balonu içinde görülecek şekilde SMS/MMS olarak da gönderilebilir.

MESAJLARA ANİMASYONLAR VE EFEKTLER EKLENEBİLİYOR

iMessage ile özel bir kutlama mesajı göndermek için tüm ekranı kaplayan balonlar, konfetiler veya havai fişekler kullanılabilir. Mesaja daha kişisel bir dokunuş katmak isteyen kullanıcılar, el yazısıyla mesaj yazabilirler. Karşı tarafa gizemli veya romantik bir mesaj yazmak da mümkün, bunun için görünmez mürekkep özelliği var. Bu şekilde gönderilen mesajlar, karşı tarafın parmağını mesaj üstünde gezdirmesi ile okunabiliyor.

Ayrıca Digital Touch kullanarak da kalp atışı, hatta yapılan çizimlar, öpücük, ateş topu gibi ilginç şeyler de mesajla gönderilebiliyor.

ÖZEL APP STORE BULUNUYOR

Özel günlerde çekilen fotoğraflar, sesli veya görüntülü olarak iMessage içine eklenebilir. Ayrıca iMessage için özel bir App Store da var. App Store'da mesajları süslemek için pek çok farklı uygulama, oyunlar, müziklerin yanı sıra ünlülerin ve birçok karakterin çıkartmaları yer alıyor. iMessage içinde grup oluşturabilir, gruba isim verebilir, gruba kişi ekleyebilir veya çıkartabilir ve bildirimlerinizi sessize alabilir ya da gruptan ayrılabilirsiniz.