HOME OFİS ÇALIŞMAK

Son yıllarda dünyada da yaygınlaşan freelance/ home office çalışma biçimine, Türkiye’de de artık sıkça rastlıyoruz. Sosyal medya uzmanları, yazarlar ve daha yüzlerce çalışan ofis ortamı hariç her yerde olabiliyorlar... Cafeler, açık alanlar dahil...
 
Teknoloji elinizin altında olduktan sonra evden ya da bilgisayarınızla istediğiniz her yerden yapabileceğiniz yüzlerce iş var. Yaptığınız iş, bir ofis gerektirmiyor olabilir ya da yıllarca plazalarda çalışmaktan bıkmış olabilirsiniz. Alın bilgisayarınızı çıkın dışarı! Evde, kafede, sokakta, kütüphanede, hatta bazen vapurda bile çalışabilirsiniz.
 
Son yıllarda dünyada da yaygınlaşan freelance/ home office çalışma biçimine, Türkiye’de de artık sıkça rastlıyoruz. Kahve zincirleri, minik kafeler ve özel tasarlanmış ofisler home office çalışanların mabedi denilebilir. Bilgisayar programcıları, yazılımcılar, sosyal medya uzmanları, yazarlar, tasarımcılar ve illüstratörler bilgisayarlarını kaptıkları gibi istedikleri her yerden çalışabiliyorlar. Kim bilir belki siz de home office çalışabilirsiniz!
 
Evden yapabileceğiniz home office iş alanlarından bir kaç tane sıralarsak...
 
Yazılım, tasarım, sosyal medya işleri gibi tüm işleri home office çalışarak yapabilirsiniz. İnternet olan ya da olmasa da satın alacağınız bir aparatla her yerden çalışabilirsiniz.
 
Kadınların zevk alarak yaptığı tasarımları internet üzerinden satmaları son yıllarda çok popüler. Hem moda tasarımı anlamında hem takı tasarımı gibi yapabileceğiniz birçok tasarım ürününü evde üretebilirsiniz. Şimdiye kadar hiç elinizi sürmemiş olsanız bile yıllardır içinizde sakladığınız yeteneği şimdi ortaya çıkarma ve bütçenize katkıda bulunma vakti gelmiş olabilir. Mutfakda ki bütün hünerlerinizi ya da hobilerinizi bir çalışma aracına çevirebiirsiniz.
 
Yazar, editör veya çevirmenseniz, çalıştığınız dergi, yayınevi ya da gazetede bulunmanıza gerek olmayabilir. Hele ki yazmak gibi yaratıcılık gerektiren bir alanda, dört duvar arasına sıkışmaktan açık alanda çalışmak daha iyi değil mi? Editörlüğünü yaptığınız kitabın son okumasını denize karşı bir manzarada yapsanız fena mı olur?
 
Muhasebeciyseniz genelde bir ofiste çalışıyorsunuz demektir. Anlaştığınız firmaların kayıtlarını ve hesaplarını evden tutabilirsiniz. 
 
Tüm bu sektörlerin dışında sizin de mesleğinize uygun bir home office yöntemi üretmeniz mümkün. Sonuçta artık birçok iş için kullandığımız cihaz, bilgisayar ve akıllı telefonlar.  Şimdi yaratıcılığınızı konuşturun, siz de özgürce çalışmanın tadını çıkarın.