GOOGLE FİLES GO UYGULAMASI GÜNCELLENDİ!

Giriş seviyesi akıllı telefonlar için geliştirdiği Android Oreo Go Edition sürümü ile birlikte birçok varsayılan uygulamasını yenileyen Google, Files Go isimli dosya yöneticisi uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı.

Kullanıcıların yoğun ilgi gösterdiği bir uygulama haline gelen dosya yöneticisi, güncelleme sonrasında çok daha işlevsel bir hale geldi. İşte Google Files Go uygulamasının ve yayınlanan yeni güncelleştirmenin detayları.

Kullanıcıların dosyalarını kolayca bulmasına, bulut servislerine yedeklemesine ve diğer akıllı telefonlar ile kolayca paylaşmasına imkan tanıyan uygulama güncelleme sonrasında SD kart üzerinde işlem yapılmasına imkan tanıyor.

Bunun yanı sıra kullanıcıların indirilen dosyalara, uygulamalara, görüntülere, videolara, seslere ve belgelere doğrudan erişebilmesini sağlayan dosya yöneticisi, tablet desteğine kavuştu.

Files Go’nun önemli bir diğer özelliği ise, iOS cihazlarda yer alan Airdrop ile benzer şekilde dosyaları çevrimdışı paylaşmaya imkan tanıması.

Özellik etkinleştirildiğinde bağlantının Bluetooth ile sağlandığı bir hotspot oluşturuluyor.  Google yetkilileri, bu sayede şifreli, hızlı ve ücretsiz bir şekilde cihazlar arasında veri transferi yapıldığını ifade ediliyorlar.

Depolama alanı azaldığında bunu bildiren uygulama ve dosyaların Drive, OneDrive, Dropbox gibi servislere yedeklenmesine yardımcı oluyor.

Google, testler sonucunda uygulamanın kullanıcılara ortalama 1GB alan tasarrufu sağladığını ifade ediyor. Google Files Go uygulaması, Android 5.0 veya daha yeni bir sürümün yüklü olduğu cihazları destekliyor.