GALAXY NOTE 8`DE ŞARJ SORUNU!

Samsung`un Galaxy Note 8 telefonunda bazı kullanıcılar şarj sorunu yaşıyor. 

Bazı Samsung Galaxy Note 8 kullanıcıları, telefonun pilinin tamamen boşalmasından sonra telefonlarının açılmadığını veya şarj edilmediğini rapor etmeye başladılar. Samsung, sorunun farkında ve etkilenen telefonları yenisiyle değiştireceğini söyledi. Kaç cihazın sorundan etkilendiği ise henüz belli değil.

Kullanıcılar Galaxy Note 8 telefonlarının, pil seviyesi %0'a ulaştığında şarj olmadığı, açılmadığı ve telefonun kapalı kaldığını bildirdiler. Kullanıcılar, şarj cihazında bir sorun olmadığını söylüyorlar ve telefonla ilgili bir sorun olduğundan emin olmak için farklı kablolar ve şarj cihazları ile de test ettiklerini söylüyorlar.

Samsung ABD forumlarında, SamsungMel adlı çalışan, müşterilere cihazlarını geri göndermelerini ve yenilerini almalarını önerdi.

Şu ana kadar, çeşitli operatörlerden alınan Note 8'lerde bu sorun görülmüş gibi görünüyor. Verizon Wireless, T-Mobile ve Sprint bunlardan bazıları. ABD ağırlıklı yaşanan sorunun cihazın Snapdragon 835'li modelleri etkilediğini gösteriyor olabilir. Detayları aktarmaya devam edeceğiz.