E-MAİL NEDİR?

E-mail, bilgisayar ağlarında kullanıcılarının birbirleriyle yazılı olarak haberleşmesini sağlayan bir yoldur.Elektronik posta, ya da e-mail günümüzde çok sık kullanılan bir özelliktir.  Internete, ya da Internete bağlı olan herhangi bir networke bağlı olan herkese mesaj gönderebilirsiniz.Günümüzde hemen hergün çok sayıda mail alışverişi oluyor. E-mail, uzaktaki akrabalarınız, arkadaşlarınız, şirketinizin farklı bölümlerinde çalışan iş arkadaşlarınız ve kendi alanınızda meslektaşlarınızla haberleşmeniz için çok hızlı ve mükemmel bir yoldur.  

Mail gönderme çok zaman alır mı? 

Normal şartlarda göndereceğiniz bir mektubun yerine ulaşması zamanınızı alabilir. E-mail hemen yanınızdaki bilgisayarda oturan biri ile başka bir kıtadaki biri arasında genellikle birkaç dakikadan fazla farketmez. Ayrıca, mesajların bilgisayar üzerinde veri olarak elinize geçmesinin de sağladığı sayısız avantaj vardır. Bu sebeplerden dolayı e-mail, günümüzde en ucuz ve hızlı haberleşme araçlarından biridir.

Özellikle de sürekli bilgisayar başında iseniz anlık mailler çok işinize yarayabilir. Uzak Sekreterin en iyi haberleşme özelliklerinden biridir E-mail.