BOOKİNG.COM TÜRKİYE`YE DÖNÜYOR!

Booking.com, Türkiye’ye geri dönüyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile temasa geçen şirket gerekli düzeltme ve cezaların ödemesini kabul ederek Türkiye pazarına yeniden dönmek için düğmeye bastı. Şirket, önümüzdeki aylarda Türkiye rezervasyonlarına başlayacak.

MÜSİAD Hizmetler Sektör Kurulu tarafından MÜSİAD Antalya Şubesi ev sahipliğinde yapılan 'Türkiye'de Turizm Trendleri' ana temalı Türkiye İstişare Toplantısı’na katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Temurci, booking.com ile görüşmeye başladıklarını belirtti. Booking.com’un gerekli cezayı ödemeyi kabul ettiğini belirten Temurci, şirketin yakın zamanda Türkiye pazarına tekrar döneceğini ifade etti.

Online rezervasyon portalı Booking.com’a verilen cezanın yalnızca ülkemiz sınırları içerisinde yapılan tatilleri kapsadığını belirten Temurci, cezanın Türkiye’den yurtdışına ya da yurtdışından Türkiye’ye yapılan rezervasyonlarda geçerli olmadığını söyledi.

Sitenin gerekli adımları attıktan sonra Türkiye’de hizmet vermeye başlayacağını belirten Temurci, "Bu sadece booking.com'un Türkiye'de yaşadığı bir sorun değil. Fransa ve Almanya'da benzer davalar sürüyor" ifadelerini kullandı.