ATARİBOX ÖN SİPARİŞE AÇILIYOR

 Atari`nin yeni oyun konsolu Ataribox 14 aralıkta ön siparişe açılıyor. Atari 2600 esintileri taşıyan konsol için ahşap ve kırmızı ile siyah renk tasarımlar sunulmuştu.


20 yıldır yeni bir oyun konsolu çıkartmayan ve 2017 yılında geri dönmeyi planlayan Atari, geçtiğimiz Haziran ayında E3 oyun fuarında Ataribox’u ilk kez tanıtmıştı. Geçtiğimiz Temmuz ayında ise cihaz resmi olarak duyuruldu.

İki farklı renk seçeneğiyle karşımıza çıkacak olan konsolun teknik detayları hakkında hiçbir bilgi paylaşılmıyor. Fakat Atari CEO’su Fred Chesnais’in bahsettiği kadarıyla Ataribox bilgisayar tabanlı bir donanım ve Linux işletim sistemi kullanacak. Cihazda hem klasik Atari oyunları hemde bazı PC oyunlarını oynamak mümkün olacak.

Cihazı 14 Aralık’ta ön siparişe açacağını açıklayan Atari, resmi satış tarihlerini henüz açıklanmasada yapılan tahminler 2018 baharını gösteriyor. Satışlarını ilk olarak Indiegogo kampanyası üzerinden yapmayı planlayan Ataribox’un fiyat etiketininde 250-300 dolar arasında olması bekleniyor.