APPLE`IN EN GÜÇLÜ MAC BİLGİSAYARI TÜRKİYE`DE

Apple’ın profesyonellere yönelik özel çözümler sunan ve Apple’ın en güçlü bilgisayarı olma sıfatını taşıyan yeni bilgisayarı iMac Pro, Türkiye`de satışa sunuldu. Peki iMac Pro`nun Türkiye fiyatı ne kadar?


Apple, iMac’in hepsi bir arada tasarım ve iş istasyonu sınıfı bir performans arayan profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış tamamen yeni bir ürün ailesi olan iMac Pro’yu piyasaya sundu. Apple’ın resmi sitesinde yapılan açıklamada bütün dünyada aynı anda satışı başlayacak olan iMac Pro’nun satış tarihi 14 Aralık olarak belirlendi.

Yeni uzay grisi kasası, 1 milyar rengi destekleyen 27 inç Retina 5K ekranı, maksimum 18 çekirdekli Xeon işlemcisi ve 22 teraflops’a kadar çıkan grafik işleme birimiyle kullanıcılara kusursuz bir deneyim yaşatacak. Ayrıca gelişmiş grafik düzenleme, sanal gerçeklik içeriği oluşturma ve gerçek zamanlı 3D işleme özellikleriyle de çok dikkat çekiyor. 

iMac Pro, gerçek zamanlı 3D render alma, büyüleyici sanal gerçeklik, yoğun geliştirici iş akışları, yüksek megapikselli fotoğrafçılık, karmaşık simülasyonlar, büyük boyutlu ses projeleri, gerçek zamanlı 4K ve 8K video düzenleme için inanılmaz bir işlem gücü sunuyor.

Retina 5K ekran ve yepyeni termal mimariye sahip iMac Pro, son derece sessiz olmasının yanında alüminyum ve cam kasası içinde yüzde 80’e kadar daha fazla soğutma kapasitesi sunuyor.

5 mm inceliğinde olan iMac Pro, Magic Keyboard, Magic Mouse ve isteğe bağlı Magic Trackpad’in yanı sıra 500 nit parlaklık, P3 tabanlı geniş renk yelpazesi ve 1 milyarın üzerinde renk desteğiyle daha da canlı ve olağanüstü gerçekçi bir izleme deneyimi sunan Mac ekranıyla birlikte geliyor. iMac Pro’da ayrıca dört mikrofon, loş ışıklı ortamlarda gelişmiş performans sunan yeni 1080p FaceTime HD kamera ve yüzde 50’ye kadar daha yüksek ses veren yeni hoparlörler bulunuyor.

ŞİMDİYE KADAR BİR MAC’TE BULUNAN EN GELİŞMİŞ GRAFİK İŞLEMCİSİ
Yeni nesil bir işlem çekirdeğine ve 16 GB’a kadar on-package yüksek bant genişlikli belleğe (HBM2) sahip iMac Pro,  Vega GPU ile birlikte 11 Teraflopa kadar muhteşem bir tek duyarlıklı işlem gücü sağlayarak gerçek zamanlı 3D render alma ve yüksek kare hızlı sanal gerçeklik gibi özellikler sunuyor. iMac Pro, yapay öğrenme için ideal olan yarım duyarlıklı işlemlerde de 22 Teraflopa kadar inanılmaz bir performans sağlıyor.

4 TB’a kadar SSD’yi ve 128 GB’a kadar ECC belleği destekleyen iMac Pro, dört adet Thunderbolt 3 bağlantı noktası sayesinde iki adede kadar yüksek performanslı RAID dizisine ve iki 5K ekrana aynı anda bağlanabiliyor. iMac Pro, bir Mac’te ilk kez olmak üzere, 10 kata kadar daha hızlı ağ bağlantısı için 10 Gb Ethernet özelliğine sahip.

iMac Pro, 26.999 TL'den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.