APPLE, SHAZAM’I SATIN ALDI

 Apple’ın şarkıların ismini bulmaya yarayan mobil uygulama Shazam’ı satın almak istediği ve bunun için 400 milyon doları gözden çıkardığı söyleniyordu. Bir süredir konuşulan Apple’ın Shazam’ı satın alacağına yönelik haberler sonunda Apple tarafından doğrulandı.


Apple’ın Shazam’ı satın almak istediği iddialarını daha önce sizlere aktarmıştık. Apple bu satın alma işlemini onayladı. Anlaşmanın koşulları açıklanmadı ancak anlaşmanın değeri 400 milyon dolar.

Şirket,  yaptığı açıklamada, Apple Music ve Shazam arasındaki doğal uygumun kullanıcılarına mükemmel bir müzik deneyimi yaşatacağını söyledi. Ayrıca Apple, "Shazam ve yetenekli takımının Apple'a katılacak olmasından heyecan duyuyoruz. Sizleri heyecanlandıracak planlarımız var. Bugünkü anlaşmanın onaylanmasının ardından Shazam ile birleşmek için can atıyoruz.” sözleriylede dikkat çekti.

Bu açıklamanın ışığında Apple Music’in Shazam’ı çok daha gelişmiş bir deneyim sunmak için kullanacağı ihtimali çok yüksek. Ayrıca uygulamanın müzik ve ses tanıma özelliğinin Siri ile entegre edilmesi de bekleniyor.